Патріотичне виховання членів Товариства, пропаганда серед населення Конституції і законів України про захист Вітчизни – є одним із пріоритетних напрямків статутної діяльності ТСО України в цілому і Чернігівської обласної організації Товариства зокрема.

            Це завдання реалізується як самостійний напрям за своїм змістом, формами і методами виховної роботи, так і у комплексі з виконанням інших завдань, як допризовна підготовка учнівської молоді, підготовка призовників до військової служби, освітня діяльність з підготовки робітничих кадрів масових технічних професій, розвиток технічних і прикладних видів спорту та інше. Патріотична спрямованість є серцевиною статутних завдань і всієї практичної діяльності ТСО України. Правовою основою цієї діяльності – є положення Конституції і законів України з оборонних питань, де функція патріотичного виховання взагалі, зокрема військово-патріотичного виховання, визначається як складова частина підготовки громадян до захисту державної незалежності та суверенітету України.

            Виходячи з вимог законодавчих та нормативно-правових актів України, комітети і організації Товариства використовують багатий досвід і різноманітний арсенал форм і методів військово-патріотичної роботи для формування у молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей, для формування і розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до військової служби і захисту Вітчизни, на практичне оволодіння знаннями з військово-технічних спеціальностей, досягнення відповідного рівня фізичної та морально-психологічної підготовки.

            В патріотичній роботі з молоддю організації Товариства широко використовують як традиційні форми і методи, так і ті які народжує сучасне життя. При цьому враховуються регіональні умови, традиції населення тощо.

            Серед них можна назвати такі:

            – Місячники оборонно-масової роботи, присвячені Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні, річниці Збройних Сил України, іншим знаменним датам в історії оборонного Товариства.

            – Участь організацій Товариства в таких акціях, як «Ветерани – молодь – майбутнє», «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього» тощо.

– Автопробіги місцями бойової слави, екскурсії в музеї;

            – Військово-патріотичні ігри та спартакіади «Сокіл» (Джура), «А-нумо, хлопці», «Козацькі забави», «Ігри патріотів» т.і.;

– Заняття в Клубах “Майбутній воїн», «Козачата», т.і.;

            – Тематичні вечори, уроки мужності, зустрічі з ветеранами війни, ЗС і ТСО України, учасниками АТО.