З нагоди третьої річниці від дня створення батальйону 29 квітня 2017 року відбувся патріотично-культурний захід «Перший батальйон Чернігівщини». Висловити вдячність бійцям зібралися представники влади, волонтери, громадськість. Серед головних героїв заходу — члени громадської організації ветеранів АТО «Спілка 13 БТРО». Активну участь у підготовці і проведенні заходу взяв голова Чернігівської обласної організації ТСО України Ігор Бизган,як ветеран АТО, заступник командира 13-го батальйону в період з квітня 2014 року по квітень 2015 року.


13-й батальйон вже три роки на фронті. У квітні 2014 року розпочав свій героїчний бойовий шлях як Чернігівський 13 батальйон територіальної оборони, а згодом було реорганізовано в окремий мотопіхотний батальйон Збройних Сил України.
Бійці батальйону одні з перших потрапили на фронт три роки тому. Хоча це військове формування спочатку призначалося для захисту населення в межах області.
Біля меморіальної стели загиблим учасникам АТО присутні згадали загиблих Героїв поіменно, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання та поклали квіти.
У Кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді під час урочистостей військовослужбовцям 13 батальйону вручили почесні відзнаки «За оборону Дебальцевого». Продовжився захід патріотичною концертною програмою.