У Варвинському районі Чернігівської області 10.07.2019 року відбулось виїзне засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації, на якому розглядались питання про особливості реалізації національно-патріотичного виховання в районі, пройшла дискусія щодо визначення єдиної дати загальнодержавного Дня вшанування пам’яті загиблих захисників України. Необхідність проведення засідання у Варві виникла в зв’язку з демонтажем меморіальної дошки учаснику українського визвольного руху 1917-1921 років, командиру українського війська під час бою під Крутами, уродженцю села Дащенки Варвинського району Аверкію Гончаренку, яку встановили за ініціативи громадської організації «Українська Ініціатива» та за сприяння Міністерства інформаційної політики України, Українського інституту національної пам’яті, Чернігівської облдержадміністрації.
Про організацію національно-патріотичного виховання у районі доповів заступник голови Варвинської РДА Вячеслав Пилипенко. Він детально зупинився на роботі гуртків та закладів дозвілля, відзначенні в районі пам’ятних дат та державних свят, вшануванні борців за незалежність України. Ця доповідь викликала низку зауважень з боку представників органів місцевого самоврядування, зокрема, окремі депутати районної ради вкотре розкритикували доцільність встановлення меморіальної дошки на честь Аверкія Гончаренка на будівлі РДА, говорячи про «неоднозначність» даної особистості та начебто порушення процедури встановлення дошки.
     Запрошений представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко виступив із доповіддю «Аверкій Гончаренко — борець за незалежність України у XX столітті». Історик обґрунтував необхідність відновлення меморіальної дошки на його честь у публічному просторі Варви, відповів на питання депутатів і представників громадськості.
     На засіданні Координаційної ради виступив голова Чернігівської обласної організації ТСО України Бизган І.М. Він подякував ТОВ «Дружба-Нова» за надану в 2014 р. автомобільну техніку за мобілізацією до Чернігівського 13 БТРО, а також за захисників України, яких дала Варвинщина до військових підрозділів. В питанні вшанування командира в боях під Крутами Аверкія Гончаренка, Ігор Бизган провів паралель з сьогоденням: неоднозначність війни на Сході України та пряма «прихована» російська агресія змінила долі людей, але виявила істинних патріотів України.


     В конструктивному діалозі Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва визнала важливість та необхідність проведення роботи зі вшанування героїв, які в різні часи боролися за незалежність України, зокрема і Аверкія Гончаренка, за умови дотримання усіх процедур. Це підтримали більшість депутатів районної ради.
     Учасники засідання вшанували пам’ять загиблих в АТО на Сході України покладанням квітів до пам’ятного знака, відвідали Варвинський історико-краєзнавчий музей та музей-кімнату професора математики Г.Ф. Вороного (1868-1908 рр.)